EHF
Prindi

Käsipalli turniir Utena – 2006

 

 

          Aruküla Põhikooli käsipalli võistkond osales 07.-08.aprillil Leedus rahvusvahelisel käsipalliturniiril Utena - 2006. Utena on 40 000 elanikuga linn Leedu idaosas, meilt umbes 800 kilomeetri kaugusel.

          Turniiril osales kaheksa 1993.aastal ja hiljem sündinud poiste meeskonda. Eestis meie, Lätist Ludza linna,  Leedust Kaunase, Elektrenai, Siauliai, Garliava, Moletai ja Utena võistkonnad.

          Alagrupis võideti Kaunase (15:10) ja Elektrenai (22:13) võistkondi ja kaotati Utenale (9:23) ja tuldi sellega teiseks. Poolfinaalis jäädi selgelt alla hilisemale võitjale Siauliaile (16:37). Mäng 3.-4.kohale oli võistkonna jaoks kõige raskem, kuid ka turniiri põnevaim mäng üldse. Nii arvasid teiste võistkondade treeneridki. Mäng kulges punkt-punkti heitluses, Arukülal õnnestus enne normaalaja lõppu seis viigistada 22:22, mis vastastele mõjus ilmselt halvasti. Lisaajal saavutati 24:23 võit tänu heale kaitsele ja väravavaht Sander Bürklandile, kes tõrjus neli kindlana tunduvat pealeviset. Meeskonna parimaks mängijaks valisid kohtunikud Andres Pukka, kes oli ka turniiri kõige resultatiivsem mängija 64 väravaga. Võistkonnas mängisid veel Andre Kaasik, Siim Soome, Rauno Veski, Steve Bürkland, Rasmus Varik, Karl-Erik Kirsip, Karl Abram, Marti Pukko ja Joosep Sisas. Treenerid on Heino Ojasoo ja Andrus Rogenbaum.

          Turniiril osalemine õnnestus tänu AS Linford, kes kandis võistkonna reisikulud. Suur aitäh Taivo Abramile!  

 

Avo Möls – pealtvaatajana osalenu.